top of page
get-more-information-29112019.jpg
Sağlık Hukukunda Uzman Arabuluculuk

SAĞLIK HUKUKUNDA UZMAN ARABULUCULUK

Sağlık hukuku, sağlık hizmeti alanlar ile sağlık hizmeti sağlayıcıları arasındaki hukuki ilişkileri düzenleyen ve özgün bir yapısı olan hukuk dalı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kapsamda açılan davaların büyük bir bölümü genellikle tüketici mahkemelerinde görülmektedir. 2020 yılı itibariyle ise tüketici mahkemelerindeki davalarda dava şartı olarak arabuluculuk sürecinin kabul edilmesi sebebiyle artık davacılar, sağlık hukukunu ilgilendiren dava açmadan önce arabuluculuk başvurusunda bulunmak ve dava şartını sağlamak durumundadır. 

 

24 saat teorik, 8 saat uygulama olmak üzere toplam 32 saat sürecek programda, katılımcıların edindikleri bilgiler sayesinde müzakereleri yönetme, etkin soru sorma, uyuşmazlığın nitelikli analizi, tarafların yasal haklarını bilerek hareket edip etmediğini değerlendirme ve taraflar için süreci en verimli şekilde sonlandırma konularında yeterliğe sahip olmaları amaçlanmaktadır. 

 

Sağlık Hukukunda Arabuluculuk Uzmanlık Eğitimi süresince verilen ders ve çalışmalara katılım zorunludur. 1/12 oranında devamsızlık hakkı olup, bu süreden fazla devam etmeyen adaylara sertifika düzenlenmemektedir.

 

Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı tarafından aynı zaman dilimi içerisinde birçok uzmanlık alanında eğitim verilmektedir. Bu nedenle katılımcıların aynı anda başvurdukları herhangi iki veya daha fazla Uzman Arabuluculuk eğitimlerinde ders çakışması yaşaması halinde ARASİS tarafında sistem dışına çıkarılmaktadırlar.

Katılımcıların bu ayrıntıyı dikkate almasını ve Uzmanlıklara o şekilde başvurmasını önemle rica ederiz.

 

Eğitimin İçeriği

Sağlık Hukukunun Kapsamı

Hukuka Uygun Tıbbi Müdahale

Tıbbi Uygulama Hataları

Sağlık Hukukundan Doğan Tazminat Sorumluluğu

Tıbbi Kötü Uygulamaya İlişkin Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası

Hekimlik Meslek Ahlakı Yükümlülükleri

Sağlık Hukukunda Uzman Arabuluculuk

Uygulamalar

HEMEN BAŞVUR!

Başlangıç Tarihi: 3 Şubat 2024

Bitiş Tarihi: 11 Şubat 2024

Başlama Saati: 10:00

Başlama Saati: 18:00

Eğitim Yöntemi: Yüzyüze

Eğitim Yeri: Mecidiyeköy Kampüs

Eğitim Süresi: 32 Saat

Eğitim Ücreti: 3.000 TL (KDV Dahil)

  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • YouTube
bottom of page