top of page
get-more-information-29112019.jpg

VERİ BİLİMİ VE YÖNETİMİ OKULU

Veri Bilimi ve Yönetimi

VERİ BİLİMİ VE YÖNETİMİ

PROGRAMIN AMACI

Bilişim ve teknoloji alanında sağlanan gelişmeler ile toplanan veri miktarı her geçen gün hızla artmaktadır. Elde edilen bu verilerin anlamlandırılması ve sebep-sonuç ilişkililerinin tesis edilebilmesi için analiz yöntemlerine başvurulmaktadır. Buna uygun olarak, sertifika programı dâhilinde katılımcıların, Python programlama dilini kullanabilmesi, farklı veri kaynaklarından toplanan verileri birleştirebilmesi, veri temizliği yapabilmesi, üçüncü parti uygulamalara bu verileri aktarabilmesi, makine öğrenmesi teknikleri ve istatiksel yöntemlerle veri modellemesi oluşturabilmesi ve elde edilen sonuçların görselleştirilmesi gibi alanlarda yetkinlik kazanması amaçlanmaktadır.

ÖĞRENİM ÇIKTILARI

-Katılımcılar, farklı veri kaynaklarından gelen bilgileri birleştirme yeteneği kazanarak bütünsel veri analizi yapabilirler.

-Program kapsamında öğrenilen bilgilerle katılımcılar, elde edilen verileri temizleyebilir ve analiz süreçlerini daha güvenilir hale getirebilirler.

-Öğrenilen bilgiler doğrultusunda elde ettikleri verileri üçüncü parti uygulamalara aktarabilme yeteneği geliştirirler.

-Sertifika programı kapsamında öğrenilen tekniklerle katılımcılar, makine öğrenmesi ve istatistiksel analiz yöntemlerini kullanarak veri modellemesi oluşturabilirler.

HEMEN BAŞVUR!

Başlangıç Tarihi: 25 Mayıs 2024

Bitiş Tarihi: --

Eğitim Yöntemi: Online/Yüzyüze

Eğitim Yeri: Mecidiyeköy Kampüs / Online

Eğitim Süresi: Duyurulacak. 
Eğitim Günler
i: Duyurulacak. Cumartesi/Pazar

Eğitim Ücreti: Duyurulacak

  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • YouTube

EĞİTMENLER

Pınar Yıldırım

Prof. Dr. Pınar Yıldırım

bottom of page